Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Лизогубовослобідська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04360391) був реорганізований і увійшов до складу Згурівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Село Лизогубова Слобода

Лизогубова Слобода - село, центр однойменної сільської ради. Розміщене за 22 км від райцентру смт Згурівка та за 125 км від м. Києва. 

Площа населеного пункту - 340,5 кв. км. 

Населення станом на 01.04.2016 р. - 453 осіб, дворів - 265. 

Є місцевості веселі, радісні, є похмурі, тривожні й недобрі місця. Є благотадні долини й овіяні омутом гори. Кожна місцевість має свою душу. 

Лизогубова Слобода має душу древню, врочисту. Козацькі корені XVI ст. перегукуються з героїчним минулим років Великої Вітчизняної, трагедією голодомору, із не менш тривожним сьогоденням. 

Назву селу дав Семен Лизогуб, яку в липні 1720 р. згідно з актом було затверджено в Переяславському монастирі. Семен Лизогуб купив за 100 злотих у сестри небожа Олекси Алоя-Софії та її сина ставок з гребелькою. Наступного року дозволено йому зайняти на вічне поселення землі, пасовища, починаючи від верхів'я р. Оржиці і нижче - до колишньої алоївської греблі. 

Лизогуб енергійно розпочав заселення своїх земель. За ревізією 1723 р. тут уже меш­кало у 48 хатах 83 сім'ї вільних посполитих. Землі Слободи простягалися тоді по периметру на 31 версту 424 сажні. 

Першими поселенцями села були збіднілі козаки Чернігівського полку: Заряда, Чмир, Грабко. Згодом у Лизогубовій Слободі жили як кріпаки, так і державні селяни. 

На зламі ХІХ-ХХ ст. відгомін робітничих заворушень у різних містах колишньої царської Росії долинув і до села. Яків Заряда, який побував у промислових центрах, став підбурювати своїх земляків до заколоту про­ти багатіїв та існуючої влади. Селяни Гнат Кошіль та Хома Мартиненко брали участь у страйках 1905 р. на Донбасі, вони також закликали лизогубовослобідчан забрати у поміщиків землю, майно, худобу, інвентар і розділити між собою. 

Лизогубовослобідчани взяли участь в маніфестації до Безбородькового хутора (нині с. Нова Оржиця). Організував її син місцевого священика Володимир Шейко. На мітингу, який проходив на вигоні в Лизогубовій Слободі, виступив селянин Яків Заряда. Він прочитав вірш Тараса Шевченка "Сон", а потім, співаючи "Марсельєзу", учасники походу рушили в сусіднє село з радісною новиною, що цар відрікся від престолу! Після цього відбувся поділ землі поміщиків Кочубея та Стариковського: по одній десятині на душу населення. 

Активну участь у боротьбі за встановлення радянської влади брали жителі села Йосип Кошіль, Артем Бородавко, Віктор Лук'яненко, червоний партизан Григорій Головань. Першим комсомольцем у Лизогубовій Слободі був Олександр Задоя. У 1929 р. створено колгосп, у 1931 р. завершено колективізацію, в ході якої особливо відзначилися енергійністю Герасим Шульга, Артем Задорожній та ін. У 1934 р. з одного колгоспу утворено два окремі господарства. Передовиками колгоспного виробництва були Микола Зеленський, Параска Задорожня, Ганна Христос. 

1941 р. - Велика Вітчизняна війна. Лизогубовослобідчани брали участь у копанні протитанкових окопів на лівому березі Супою, біля сіл Капустинці та Фарбоване. 

З приходом німців повернулися в село і колишні розкуркулені. Один з них - Григорій Кошіль - став старостою села. Після поранення німецького офіцера в сарай було зігнано 300 осіб чоловічої статі і відраховано кожного десятого для розстрілу. Але загін червоноармійців не дав змоги німцям здійснити розправу. 

29 вересня 1941 р. розстріляно жителів села - колишнього голову сільради Антона Жигала та колишнього міліціонера Олександра Голованя. Перебуваючи в окупації, люди щодня дивилися смерті у вічі, але більшість з них не втратила совісті і порядності. Багато часу жила у Григорія Довгопола та Катерини Зеленської єврейка. Знаючи про це, ніхто не видав німцям бідолашної жінки. Вона залишилася живою. 

У 1942 р. розпочалося полювання за молоддю для відправлення на роботи до Німеччини. 

Період Великої Вітчизняної війни - це окрема сторінка історії села. Про неї ще можуть розповісти 5 учасників бойових дій та 97 учасників війни - тиловиків й тих, хто був на примусових роботах у Німеччині. Оновлений пам'ятник загиблим воїнам урочисто відкрито напередодні 9 травня 2003 р. 

Після звільнення села від окупантів колишні два колгоспи знову злилися в один - імені Калініна. 

Уславилися своєю працелюбністю на ланах і фермах Андрій Шульга, Марія Гринюк, Марія Павлюченко, Володимир Головатий, Володимир Сухенко, Марія Даник, Петро Заряда, Петро Кошіль та багато інших лизо­губовослобідчан. 

Від широкого шляху, що пролягає селом, біжать врозтіч мальовничі вулички й стежки до заквітчаних подвір'їв і хат. Усі вулиці газифіковано. 

Окрасою села є Лизогубовослобідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, де навчаються 172 учні. Хто побував у Лизогубовій Слободі, той запам'ятав це просторе, світле приміщення школи, дбайливо прибраний двір, квіти, доглянуті турботливими руками. Школа - це ще й осередок культурного життя села. 

Силами працівників сільського клубу, бібліотеки, школи у селі створено гурток самодіяльних артистів, шо радують односельців своїми виступами. 

Стоїть село під високим блакитним небом. А які тільки вітри і грози не шаленіли над почорнілими димарями його хат! 

Жителі Лизогубової Слободи пам'ятають воїнів-афганців, які не повернулися з тієї страшної війни, поклавши свої молоді життя. У 2006 р. споруджено пам'ятний знак С.О. Зеленському та В.М. Жевазі, у сквері, насадженому в пам'ять про них. 

Родючі землі навколо села  обробляють працівники СТОВ "Аратта" – директор Г.О.Гавриленко, фермерське господарство “Лісовчуки” – голова В.Е.Єфіменко , фермерське господарство  “ Поляна ” – голова  М.М.Горошко, фермерське господарство “Щедра Нива Яготина” – голова С.Г.Кошіль.Силами працівників даних господарств щороку збираються хороші врожаї зернових та інших сільськогосподарських культур. 

У селі живуть працьовиті, талановиті люди, що трудяться на прекрасній землі, примножуючи її багатства. 

Гордістю села є земляки: 

Хрущ Володимир Анатолійович - відмінник народної освіти, старший вчитель, який після Чорнобильської аварії поселився у с. Лизогубова Слобода і все своє життя, знання і любов віддає підростаючому поколінню. 

Черниш Антоніна Іванівна - відмінник народної освіти, старший вчитель, педагог "від Бога", даруючи свої знання, теплоту та любов дітям. 

Виконком сільської ради надає всебічну допомогу ветеранам Великої Вітчизняної війни та праці. 

Отримують допомогу й багатодітні сім'ї, яких у селі вісім. 

В пристосованому приміщенні відкрита сільська церква, за відкриття  турбувалася особисто колишній сільський голова Герасименко Тамара Аркадіївна. 

З 6 листопада 2010 року посаду сільського голови посідає Хрущ Віктор Володимирович, 1984 року народження. Має вищу освіту. У 2007 році закінчив Харківську філію українського державного університету економіки і фінансів. За спеціальністю - фінансист.            

З 2013 року обов’язки сільського голови виконувала Мосіна Ірина Володимирівна.  

З жовтня 2015 року громада села Лизогубова Слобода обрала Мосіну І. В. сільським головою.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *